صفحه نخست / تغذیه / نیاز بدن به روی
نیاز بدن به روی
نیاز بدن به روی

نیاز بدن به روی

> رژیم لاغری سریع <

نیاز بدن به روی

روی به بدن در تولید بسیاری از آنزیم ها که بیشترشان در متابولیسم انرژی و ترمیم زخم نقش دارند کمک می کند . روی همچنین نقش مهمی در زدودن دی اکسید کربن از سلول ها و نیز قسمت مهمی از یک آنزیم مهم به نام سوپراکساید دیسموستاز است.

 

منابع غذایی روی

گوشت قرمز ، کبد و تخم مرغ و غذا های دریایی سرشار از روی می باشند

 

نیاز روزانه بدن به روی

میزان نیاز روزانه بدن به روی یا DRI معادل ۱۲ تا ۱۵ میلی گرم در روز است

 

روی-ZINC
روی-ZINC

 

کمبود روی در بدن

کمبود روی در بدن به علت نخوردن مواد غذایی حاوی روی منجر به کاهش رشد ، کاهش سرعت ترمیم زخم و نقص در سیستم ایمنی خواهد شد . کمبود روی بیشتر در ورزشکارانی که به دنبال کاهش وزن بدن هستند و تعریق زیادی دارند دیده می شود (نظیر کشتی گیران و ژیمناست ها )

 

مسمومیت با روی

مصرف بیش از حد مجاز روز سبب استفراغ ، نقص در سیستم ایمنی و آنمی یا کم خونی می شود .

 

نیاز ورزشکار به روی

 

سطح پایین روی در ورزشکاران ( بیشتر در دوندگان استقامت ) چه در خانم ها و چه در آقایان مشاهده شده است . در بین ورزشکاران استقامتی که بررسی شدند ، آن هایی که سطح روی پایین تری داشتند ، مایل کمتری نسبت به دوندگانی که سطح روی نرمال یا بالاتری داشتند دویدند که شاید به این علت بوده که نمی توانند شدت تمرینات خود را بالاتر ببرند . بنابر این اختلالات تمرینی در ورزشکارانی که سطح سرمی روی پایینی داشتند مشاهده گردید . در مطالعات دیگری سطوح بالاتری از روی در ورزشکاران بررسی شد ، در یکی از این مطالعات ورزشکارانی که مکمل روی به میزان ۱۳۵ میلی گرم مصرف کرده بودند تحت مطالعه قرار گرفتند و ارتقا عملکرد ورزشی در آن ها مشاهده گردید که این افزایش عملکرد هم در توان عضلانی و هم در توان استقامتی مشهود بود . در یک مطالعه جدیدتر رابطه بین سطح نرمال روی در سرم با توان مقابله مکانیسم های آنتی اکسیدانی ناشی از فعالیت های شدید ورزشی ثابت گردید .

> لاغری شکم با مزوتراپی لاغری <

درباره دکتر حسین باقری

حسین باقری ، پزشک هستم (فارغ التحصیل از ایران)، osteopath (فارغ التحصیل از کانادا) و ورزشکار(بیشتر از نوع extreme)، پزشک ورزشی ، مربی رسمی فدراسیون بدنسازی ، عضو رسمی انجمن پزشکان ورزشی ، پزشک رسمی فدراسیون فوتبال ، علاقمند به تکنولوژی ، مشاور چندین باشگاه بدنسازی در تهران بودم و اکنون در کانادا مشغول مطالعه و درمان در حوزه آسیب های ورزشی، اسکلتی-عضلانی ( Myofascial ) و بازتوانی هستم.

بررسی

نیاز بدن به منگنز

نیاز بدن به منگنز

> رژیم لاغری سریع برنامه بدنسازی لاغری شکم با مزوتراپی لاغری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 32 = 34