صفحه نخست / بدنسازی | ورزش / چربی سوزی با ورزش|تند تر بدویم یا آهسته تر ؟
چربی سوزی با ورزش|تند تر بدویم یا آهسته تر ؟
چربی سوزی با ورزش|تند تر بدویم یا آهسته تر ؟

چربی سوزی با ورزش|تند تر بدویم یا آهسته تر ؟

> رژیم لاغری سریع <

چربی سوزی با ورزش

 

بسیاری از بیمارانی که به مطب مراجعه می کنند و یا از طریق اینترنت با من مشاوره می کنند همواره این سوال برایشان مطرح است که چربی سوزی با ورزش در چه حالتی بهینه تر است ؟ یعنی آیا پیاده روی کنیم ؟ آیا پیاده روی تند کنیم و یا بدویم ؟ پاسخ به این سوال نیاز مند دانستن این است که نیاز بدن شما سوزانده شدن درصد چربی بیشتر باشد یا مقدار چربی بیشتر :

 

درصد چربی سوزانده شده یا مقدار چربی سوزانده شده ؟

 

در مقاله کربوهیدرات یا چربی ؟ در حین ورزش کدام یک سوزانده می شود توضیح دادم که هر چه شدت تمرینات هوازی پایین تر باشد ، بدن بیشتر تمایل به سوزاندن چربی خواهد داشت و درصد بیشتری از مواد سوزانده شده جهت تولید انرژی را چربی ها تشکیل می دهند و هر چه شدت تمرینات هوازی بیشتر شود بدن تمایل بیشتری به سوزاندن کربوهیدرات پیدا می کند و درصد چربی سوزانده شده کمتر خواهد بود . این پدیده اساس این استراتژی است که بسیاری از ورزشکاران برای سوزاندن چربی و کاهش درصد چربی بدنشان رو به فعالیت ورشی با شدت پایین می آورند . ولی باید بدانید که درصد چربی سوزانده شده با مقدار چربی سوزانده شده متفاوت است . هر چه شدت فعالیت بدنی بیشتر شود تعداد کالری هایی که در واحد زمان یعنی ثانیه سوزانده می شود نیز بیشتر می شود و اگر چه درصد چربی سوزانده شده برای متعادل نگه داشتن تامین انرژی در زمان فعالیت بدنی شدید کاهش می یابد ولی مقدار چربی سوزانده شده بیشتر خواهد بود .

 

بهترین حالت چربی سوزی با ورزش هوازی

 

پیام توضیحات داده شده این است که اگر ورزشکار قصد دارد نهایت چربی سوزی را داشته باشد باید در حدود ۶۵ درصد VO2MAX در تمام مدت ورزش خود فعالیت نماید تا بتواند به صورت بهینه چربی های بدن خود را کم کند و درصد چربی بدن خود را کاهش دهد .

> لاغری شکم با مزوتراپی لاغری <

درباره دکتر حسین باقری

حسین باقری ، پزشک هستم و ورزشکار ، پزشک ورزشی ، مربی رسمی فدراسیون بدنسازی ، عضو رسمی انجمن پزشکان ورزشی ، پزشک رسمی فدراسیون فوتبال ، علاقمند به تکنولوژی ، مشاور چندین باشگاه بدنسازی در تهران

بررسی

استروئید آنابولیک یا استرویید آنابولیک Anabolic Steroids چیست ؟

استروئید آنابولیک یا استرویید آنابولیک Anabolic Steroids چیست ؟

> رژیم لاغری سریع برنامه بدنسازی لاغری شکم با مزوتراپی لاغری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =