صفحه نخست / تغذیه / نیاز بدن به کلر
نیاز بدن به کلر
نیاز بدن به کلر

نیاز بدن به کلر

> رژیم لاغری سریع <

نیاز بدن به کلر

 

کلر یا کلرید یک ماده معدنی خارج سلولی است که برای حفظ و نگه داری تعادل و بالانس مایعات بدن و عملکرد صحیح و بی نقص سلول ها ضروری است . همچنین کلر یکی از محتویات اصلی شیره معده است که نقش مهمی در هضم غذا دارد .

 

کلر
کلر

 

منابع کلر

 

نمک سفره یا table salt که حاوی سدیم و کلر است عملا مهم ترین منبع کلر محسوب می شود و بنابر این سدیم و کلر در کنار هم قرار می گیرند و از آنجایی که کمبود کلر در بدن مرتبط با کمبود سدیم است بنا بر این یک نقص در هر کدام از این دو منجر به نقص در دیگری خواهد شد .

 

کمبود کلر در بدن

 

کمبود کلر در بدن معمولا به دنبال ، اسهال طولانی مدت ، استفراغ طول کشیده و یا تعریق بیش از حد اتفاق می افتد . تعریق هر چه بیشتر باشد ، بدن کلر و سدیم بیشتری نسبت به سایر مواد معدنی را از دست می دهد (نظیر پتاسیم و منیزیوم ) .

 

نیاز روزانه بدن به کلر

 

بسیاری از مردم مقدار زیادی نمک در روز مصرف می کنند . تقریبا ۶۰ درصد نمک را کلر تشکیل می دهد . میزان کلری که به این افراد می رسد بیش از ۶ گرم در روز است و بسیار بیشتر از مقدار نیاز روزانه بدن یا DRI کلر است که تقریبا  ۲٫۳ گرم در روز تخمین زده می شود . حداکثر مجاز مصرف کلر در روز ۳٫۶ گرم است . افزایش مصرف کلر نظیر افزایش مصرف سدیم ، منجر به افزایش فشار خون یا هایپرتنشن می شود .

> لاغری شکم با مزوتراپی لاغری <

درباره دکتر حسین باقری

حسین باقری ، پزشک هستم (فارغ التحصیل از ایران)، osteopath (فارغ التحصیل از کانادا) و ورزشکار(بیشتر از نوع extreme)، پزشک ورزشی ، مربی رسمی فدراسیون بدنسازی ، عضو رسمی انجمن پزشکان ورزشی ، پزشک رسمی فدراسیون فوتبال ، علاقمند به تکنولوژی ، مشاور چندین باشگاه بدنسازی در تهران بودم و اکنون در کانادا مشغول مطالعه و درمان در حوزه آسیب های ورزشی، اسکلتی-عضلانی ( Myofascial ) و بازتوانی هستم.

بررسی

نیاز بدن به منگنز

نیاز بدن به منگنز

> رژیم لاغری سریع برنامه بدنسازی لاغری شکم با مزوتراپی لاغری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 1 =