پرواز با دستگاه
پرواز با دستگاه

پرواز با دستگاه

> رژیم لاغری سریع <

شیوه اجرا حرکت پرواز با دستگاه

۱ – دستگیره های عمودی را بگیرید ، آرنج ها کمی خمیده باشند .
۲ – دستگیره ها را با فشار به طرف هم حرکت دهید تا اینکه در جلوی سینه با هم تماس پیدا کنند .
۳ – دست ها را به طرف عقب به وضعیت شروع بازگردانید . آرنج ها بالا نگه داشته شوند .

 

IMG_6196

عضلات درگیر در حرکت پرواز با دستگاه

عضلات اصلی : سینه ای بزرگ .

عضلات کمکی : دلتوئید قدامی .

 

نکات آناتومیکی پرواز با دستگاه

 

نوع گرفتن در  حرکت پرواز با دستگاه :

تمرین پرواز با دستگاه ، زمانی که نوع گرفتن طبیعی ( کف دست ها رو به هم ) باشد ، بهترین عملکرد را داراست . همچنین گرفتن دست به حالت چرخشی داخلی      ( کف دست ها به جلو ) نیز گونه ای دیگر از تمرین است باید یادآور شد : آرنج ها در تمام طول حرکت محکم و اندکی خمیده اند .

 

دامنه حرکتی پرواز با دستگاه :

وقتی که دستگیره ها با فشار به هم نزدیک شوند ، بهترین تأثیر را روی بخش مرکزی داخلی عضله سینه ای خواهند داشت . برای تأکید بیشتر روی بخش داخلی سینه، دامنه حرکتی محدودتری را اجرا کرده و روی حالت فشردن دستگیره ها به طرف هم تمرکز کنید .
تکرار های کوتاه و محدود را به گونه ای اجرا کنید که دست ها در زاویه کمتر از۴۵ درجه عمل کنند . اگر دستگیره های به هم چسبیده دستگاه را ساعت دوازده فرض کنید ، باید از این وضعیت به ساعت ده در سمت چپ و ساعت دو در سمت راست ، دست ها را به خارج حرکت دهید . در این حالت آرنج را صاف نگه داشته تا حداکثر فشار را به عضلات به دست آورید ، برای اینکه بخش های خارجی عضله سینه بیشتر تحت تأثیر قرار گیرند باید دست ها بازتر شوند . اجازه ندهید که دست ها بیش از حد به پشت بدن بروند و از سطح بدن عقب تر قرار گیرند و یا در مرحله آسیب زایی قرار گیرند .

 

IMG_6197

برای ایمنی بیشتر باید در مرحله نهایی کشش ، بازو ها در راستای سینه قرار گیرند .

 

مسیر حرکت پرواز با دستگاه :

وضعیت نشستن باید به گونه ای باشد که دست ها در سطح سینه باشند . برای به حداکثر رساندن عملکرد عضله سینه ای باید در طی حرکت آرنج ها بالا( در سطح شانه ) نگه داشته شوند .

 

وضعیت بدن در حرکت پرواز با دستگاه :

زمانی که پایین نشسته اید و دستگیره ها بالا ( حدود سر ) قرار دارند ، تمرکز تمرین روی بخش بالایی عضله سینه است . بر عکس هنگامی که بالا نشسته اید و دستگیره ها پایین قرار گرفته اند ، بخش پایینی عضله سینه بیشتر تقویت می شود .

 

مقاومت  در حرکت پرواز با دستگاه :

بر خلاف پرواز با دمبل که مقاومت در طول حرکت تغییر می کند ، تمرین پرواز با دستگاه در سرتاسر دامنه حرکت مقاومت یکسانی را ایجاد می کند . بنابراین تمرینی عالی برای تقویت بخش داخلی عضله سینه است .

 

اشکال گوناگون تمرین پرواز با دستگاه

پرواز با دستگاه پک_دک(پروانه)

تمرین پرواز با دستگاه پک_دک شبیه تمرین پرواز با دستگاه است با این تفاوت که در این تمرین به جای دستگیره از بالشتک استفاده می شود .

IMG_6198

تمرین پرواز با دستگاه با یک دست :

می توانید تمرین پرواز با دستگاه را تنها با یک دست انجام دهید .

> لاغری شکم با مزوتراپی لاغری <

درباره دکتر حسین باقری

حسین باقری ، پزشک هستم (فارغ التحصیل از ایران)، osteopath (فارغ التحصیل از کانادا) و ورزشکار(بیشتر از نوع extreme)، پزشک ورزشی ، مربی رسمی فدراسیون بدنسازی ، عضو رسمی انجمن پزشکان ورزشی ، پزشک رسمی فدراسیون فوتبال ، علاقمند به تکنولوژی ، مشاور چندین باشگاه بدنسازی در تهران بودم و اکنون در کانادا مشغول مطالعه و درمان در حوزه آسیب های ورزشی، اسکلتی-عضلانی ( Myofascial ) و بازتوانی هستم.

بررسی

کرانچ عضلات مایل شکمی یا کرانچ پهلو

کرانچ عضلات مایل شکمی یا کرانچ پهلو

> رژیم لاغری سریع برنامه بدنسازی لاغری شکم با مزوتراپی لاغری

نظر(دیدگاه)

  1. یه بدبخت

    با سلام دستگیره های افقی کاربردشون چیه؟؟
    برای رشد سینه در خانم هاست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 79 = 87