صفحه نخست / دکتر حسین باقری / کرایولیپولیز
کرایولیپولیز
کرایولیپولیز

کرایولیپولیز

> رژیم لاغری سریع <

کرایولیپولیز | Cryolipolysis

 

کرایولیپولیز روش غیر تهاجمی سردکردن بافت چربی برای القای فرآیند لیپولیز ( شکستن بافت چربی به منظور کاهش چربی بدن بدون آسیب به سایر بافت ها ) است . این روش که تقریبا در سال ۲۰۰۸ ابداع شد اثر فوق العاده ای در کاهش بافت چربی به ویژه چربی های زیر پوستی دارد و مراحل مختلفی را شامل می شود .

 

مراحل کرایولیپولیز

 

این مراحل به صورت خلاصه شده به شرح زیر می باشند :

 

۱ – فرآیند قرار گرفتن در شرایط سرد شدن ، در بافت چربی سبب تحریک آپوپتوز می شود . آپوپتوز به مرگ برنامه ریزی شده سلول ها گفته می شود .سلول های چربی در هنگام مرگ ، سایتوکاین هایی آزاد می کنند که مولکول های واسطه ای هستند و به سلول های دیگر مرگ خود را اطلاع می دهند و این پیغام سبب جمع آوری سلول های چربی مرده و از بین بردن آن ها می گردد .

www.drhoba.ir

 

۲ – سلول های التهابی تدریجا سلول های چربی مرده را هضم می کنند . این فرآیند در طی ماه های پس از انجام کرایولیپولیز رخ می دهد و سبب کاهش ضخامت بافت چربی می گردد .

 

۳ – چربی های سلول های چربی رها شده و توسط سیستم لنفاوی جمع آوری و دفع می گردد .

 

کرایولیپولیز با سایر روش های کاهش بافت چربی نظیر کویتیشن ، آر اف و ال پی جی اساسا متفاوت است .در روش های دیگر عموما از حرارت ، امواج اولتراسوند و یا تزریق مواد شیمیایی جهت نکروز بافت چربی استفاده می گردد .

 

مراحل کرایولیپولیز به صورت عکس

 

در اینجا میتوانید نحوه تاثیر کرایولیپولیز را به صورت شماتیک ملاحظه فرمایید :

 

کرایولیپولیز
کرایولیپولیز در از بین بردن بافت چربی مقاوم در برابر رژیم و ورزش استفاده می شود

 

کرایولیپولیز
کرایولیپولیز بافت چربی را هدف قرار می دهد و با سرد کردن بافت چربی شروع مرگ برنامه ریزی سلول یا آپوپتوز را تحریک می نماید

 

 

کرایولیپولیز
کرایولیپولیز هیچ آسیبی به بافت های دیگر نظیر اعصاب نمی رساند زیرا چربی در بافت چربی در دمای بالاتری نسبت به آب در بافت های دیگر کریستالیزه می شود

 

 

کرایولیپولیز
کرایولیپولیز سبب تحریک آپوپتوز در سلول های بافت چربی شده و سلول های چربی در طی هفته ها و ماه های آتی از بین برده می شوند

 

 

کرایولیپولیز
در طی سه ماه پس از جلسه کرایولیپولیزکاهش ضخامت بافت چربی کاملا مشخص خواهد بود

 

 

 

کرایولیپولیز
اثر کرایولیپولیز بر یافت چربی پهلوها سبب کاهش سایز و بهبود وضعیت ظاهری می گردد

 

 

همچنین شما می توانید فیلم کوتاه زیر ( حدود ۴۰ ثانیه ) را مشاهده نمایید و نحوه عملکرد کرایولیپولیز را بیشتر درک کنید .

 

 

بر اساس مطالعات انجام شده لیپولیز تقریبا حدود سی درصد از بافت چربی را ازبین خواهد برد .بسیاری از تبلیغات به شما خواهند گفت که این روش برگشت ناپذیر است . این روش اگر چه در صورت رعایت نکردن رژیم غذایی و نداشتن تحرک کافی قابل برگشت است ولی مکانیسم متفاوتی خواهد داشت .

www.drhoba.ir

سلول های باقیمانده چربی در صورت پر خوری مجدد شما می توانند حجم خود را افزایش دهند و دوباره شما افزایش وزن پیدا کنید ولی عموما نقاطی که کرایولیپولیز شده اند آخرین مناطقی خواهند بود که افزایش سایز پیدا خواهند کرد.در حال حاضر کرایو لیپولیز در کنار لیپوماتیک ،  رژیم غذایی و ورزش بهترین گزینه جهت لاغری ، لاغری موضعی و کاهش سایز شما می باشد.

متاسفانه برخی از بیمارانی که جهت لاغری موضعی به من مراجعه می کنند پس از جواب گرفتن از کرایولیپولیز رژیم خود را فراموش می کنند و این کار در طولانی مدت سبب بازگشت وزن و افزایش مجدد سایز آن ها می گردد . حال آنکه بیماران دیگری که به رژیم غذایی و ورزش خود متعهد می مانند تغییرات فوق العاده ای را پس از کرایولیپولیز در خود مشاهده می کنند و به راحتی به وزن و سایز ایده آل خود خواهند رسید .پس فراموش نکنید کرایولیپولیز اگرچه بهترین روش غیر تهاجمی لاغری موضعی است ولی جهت رسیدن به نتیجه دلخواه باید رژیم غذایی و ورزش را نیز همراه آن نمایید .

 

قیمت کرایولیپولیز

 

در حال حاضر قیمت کرایولیپولیز به صورت تعداد موضعی انجام می شود و هر موضع که معمولا کمی بزرگ تر از کف دست است حدود ۱۰۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت .

> لاغری شکم با مزوتراپی لاغری <

درباره دکتر حسین باقری

حسین باقری ، پزشک هستم (فارغ التحصیل از ایران)، osteopath (فارغ التحصیل از کانادا) و ورزشکار(بیشتر از نوع extreme)، پزشک ورزشی ، مربی رسمی فدراسیون بدنسازی ، عضو رسمی انجمن پزشکان ورزشی ، پزشک رسمی فدراسیون فوتبال ، علاقمند به تکنولوژی ، مشاور چندین باشگاه بدنسازی در تهران بودم و اکنون در کانادا مشغول مطالعه و درمان در حوزه آسیب های ورزشی، اسکلتی-عضلانی ( Myofascial ) و بازتوانی هستم.

بررسی

رژیم لاغری سریع

رژیم لاغری سریع – روش اصولی کاهش وزن و لاغری سریع – دکتر باقری

> رژیم لاغری سریع برنامه بدنسازی لاغری شکم با مزوتراپی لاغری

۵ نظرات

  1. سلام چون این فیلم ۴۰ ثانیه ای کرایو لیپولیز توی کامپیوتر من امکان تماشای آن نیست نمیدونم شاید ایراد از سایت باشه لطفا در صورت امکان برایم ایمیل کنید با تشکر

  2. فیلم جالبی بود. یک شمای کلی از این عمل به مخاطب میده…! سپاسگزار

  3. این روش بهتره یا مزوتراپی ،من قسمتهای بدنم لاغره فقط چربی شکم دارم که اصلا آب نمیشه ،این روشها باعث افتادگی پوست نمیشه ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 59 = 67